Технологія монтажу охоронно-захисної дератизаційних системи (ОЗДС) не так проста, як здається на перший погляд. Незважаючи на мінімальний склад устаткування ОЗДС, яке складається всього з трьох елементів (БПІ, БВУ і БЕ), навіть невеликий брак при встановленні може привезти до відмови працездатності системи в цілому. Що ж може послужити причиною цього?
Найпоширеніша помилка при монтажі ОЗДС - це недостатня увага до будь-яких з'єднань в кабельній проводці мережі. Всі необхідні з'єднання повинні бути виконані на клемника, скрутки неприпустимі. Справа в тому, що охоронно-захисні дератизаційні системи на 80-85% встановлені в підвальних приміщеннях, де в осінньо-весняні періоди спостерігається підвищена вологість. Скрутки ж, навіть якщо їх і «заховали» в «герметичні» бокси схильні до окислення. У цьому випадку системи чесно працюють рік-півтора, а коли гарантійний термін на монтаж закінчується ... ось тут-то й відбувається «сюрприз» для ТСЖ або Деза. При цьому часто виходять з ладу БПІ - найдорожчий елемент в системі.
Друга помилка при монтажі ОЗДС пов'язана скоріше з недоробками в конструкції Бар'єрного елемента (БЕ) або просто - бар'єра, ніж з умисним шлюбом монтажної організації. Справа в тому, що бар'єр марки Ісса-охоронних, на відміну від продукції ОЗДС-М поставляється не мірними, заздалегідь заготовленими шматками, а загальною довжиною. Монтажники самі ріжуть бар'єр на необхідну довжину і оконцовивают його клемників. Теоретично все має бути добре, проте в процесі діагностики і обслуговування вже встановлених систем, ми неодноразово помічали електричні пробої через те, що - або клемник практично лежав на бетонній підлозі - або через те, що з протилежного боку бар'єру в стіну підвалу упирався оголений провідник.
На додаток можна не згадати про кріплення бар'єру Ісса-Охорона; матеріал, з якого виконаний БЕ досить жорсткий, погано гнеться. Стандартний кріплення теоретично вирішує цю проблему, якщо б не одне але. Найбільш поширене місце установки бар'єру - це дверний поріжок. Уявіть собі: бар'єр Ісса-охорона має власну висоту близько 2,5 см., додамо ще 1-1,5 на нерівності при вигині і стандартне кріплення, виходить 3,5-4 см. Правильно, незручно ходити, регулярно вибивають бар'єр з кріплення . Неодноразово сам бачив, частіше в сміттєкамери, де двірники візки возять, бар'єр пристріляний до підлоги намертво; дюбелями монтажним пістолетом. При включенні БВУ видно електричний пробій через ці дюбелі.
Третя помилка, що часто зустрічається при обстеженні встановлених систем ОЗДС - це неправильне підключення кабелів до БПІ. БПІ Ісса-охорона має загальну клемну колодку, встановлену безпосередньо всередині корпусу на друкованій платі для підключення всіх кабелів; і кабелів живлення 220 Вт, і заземлення, і кабелів живлять БПІ. Монтажники теж люди, можуть і помилитися. Помилка, як і у випадку зі скрутками варто виходу з ладу БПІ.
Варто відзначити, що останнім часом нам стали зустрічатися БПІ з рознесеними клемними майданчиками; мабуть виробник врахував свою недопрацювання і виправив її.
Головна особливість обладнання охоронно-захисної дератизаційних системи полягає в тому, що при будь-якому штучному електричному пробої (витоку електрики) в будь-якому з бар'єрних елементів система втрачає свою працездатність. Цим обумовлюється застосування високовольтного проводу ПВМТ, на якому деякі монтажні організації просто «економлять».
Наша організація довгий час займається обслуговуванням систем ОЗДС, ремонтом обладнання Ісса-охоронних, проектуванням та монтажем охоронно-захисних дератизаційних систем. Ви можете звернутися до нас за будь-який консультацією з питань роботи ОЗДС. Наші фахівці приділять вам увагу і запропонують оптимальне для вас рішення. 
Охоронно-захисна дератизаційних система.